Jazz Art Fashion Festival

Poznaj kobiety uhonorowane „Perłami GentleWoman” w kategoriach: Osobowość, Biznes i innowacje, Kultura, sztuka, pasja, Działalność na rzecz społeczności, eGentleWoman oraz Moda i styl.

Magdalena Nowak-Trzęsiok

Magdalena Nowak-Trzęsiok

Luksusowa marka Novelle, którą współzarządza Magdalena Nowak-Trzęsiok, dzięki jej działaniom zyskała prestiżowy wizerunek i przyciągnęła najbardziej wymagających Klientów. W swojej codziennej pracy udowadnia, że meble są sztuką użytkową.
W oparciu o najlepsze tradycje rzemiosła wyniesione z miasta stolarzy Dobrodzienia (Górny Śląsk) firma, która współzarządza od samego początku istnienia kładzie duży nacisk na staranność wykończenia mebli oraz indywidualnie dopasowanie do potrzeb klienta. 20 lat obecności na rynku pozwoliło na zebranie solidnego doświadczenia i wypracowania własnych, unikalnych metod tworzenia mebli.

x

Edyta Wieczorek

Edyta Wieczorek

Edyta Wieczorek jest właścicielką firmy WEDAL oraz współwłaścicielką KOSTES DESIGN, osobą, która doskonale orientuje się w modowych trendach: przywozi je do stolicy Śląska z dalekich podróży oraz światowych stolic mody. Jej determinacja, ambicja oraz wdzięk pozwoliły jej sprowadzić najważniejsze marki high-fashion do Polski, takie jak Pucci, Zanotii i Michael Kors. Jej zawód można opisać jako bycie trandsetterem w skali mikro – nieustannie obserwuje to, co dzieje się w świecie mody i biznesu. Wierzy w to, że podróże pomagają w estetycznym postrzeganiu świata.

x

Jolanta Grabowska-Markowska

Jolanta Grabowska-Markowska

Jolanta Grabowska-Markowska jest prezesem Hospicjum Cordis w Katowicach, w którym twórczy zespół pielęgniarek, wolontariuszy, lekarzy, a nawet muzykoterapeuta pomagają umierającym czuć się jak w domu. Dzięki jej działaniom powstało pierwsze na Śląsku stacjonarne hospicjum dla dorosłych i pierwsze w Polsce stacjonarne hospicjum dla dzieci.
Jest organizatorka wielu przedsięwzięć m.in. kolonii hospicyjnych dla dzieci chorych i osieroconych.

x

Katarzyna Popiołek

Katarzyna Popiołek

Katarzyna Popiołek jest współzałożycielką Fundacji Pomocy Gniazdo w Katowicach, która wspiera dzieci z rodzin marginalizowanych, a także Instytutu Współczesnego Miasta, promującego wszelkie inicjatywy mające na celu tworzenie nowoczesnej przestrzeni przyjaznej człowiekowi. Przez lata związana była z Uniwersytetem Śląskim, a obecnie jest dziekanem Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Stale współpracuje z mediami, w których komentuje wydarzenia, zagrożenia, z jakimi przychodzi się zmagać współczesnemu człowiekowi.

x

Katarzyna Szymków

Katarzyna Szymków

Kasia Szymków jest autorką popularnego bloga Jestem Kasia (www.jestemkasia.com), na którym prezentuje swoje stylizacje, ale także przepisy kulinarne oraz fotorelacje z podróży. Pochodzi z małej miejscowości na Górnym Śląsku – Strzebiń. W blogosferze jest ceniona za profesjonalizm, spójny wizerunek, ponadto jest jedną z najbardziej szanowanych blogerek. Jej styl doceniły największe magazyny modowe w Polsce i na świecie, a współpracować z nią pragną topowe marki. Przeglądając jej stronę od razu widać, że kocha to co robi i wkłada w to mnóstwo serca.

x

Alicja Knast

Alicja Knast

Alicja Knast urodziła się w Rybniku. Obecnie jest dyrektorem Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz dyrektorem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Z wykształcenia jest magistrem sztuki , co z pewnością miało wpływ na obejmowane przez nią stanowiska. W latach 2009-2011 pracowała jako kurator-manager projektu związanego z realizacją stałej ekspozycji w Muzeum im. F. Chopina w Warszawie, a w kolejnych latach była dyrektorem generalnym wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Jej wpływ na śląską sztukę i jej odbiór jest zjawiskiem wielotorowym. Dzięki jej działaniom Muzeum Śląskie zyskało nowy wizerunek i stało się wizytówką Katowic.

x

Katarzyna Pleśniak

Katarzyna Pleśniak

Jako kanclerz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach podejmuje działania zmierzające do doskonalenia jakości obsługi administracyjnej uczelni. To także dzięki jej decyzjom Akademia Muzyczna przeszła diametralną przemianę i stała się prestiżowym miejscem, który skupia wokół siebie wyjątkowych artystów. Jest symbolem wyjątkowego stylu i elegancji, które pokazuje na każdym kroku.

x

Olga Bończyk

Olga Bończyk

Urodziła się we Wrocławiu. Jest artystką w najpełniejszym i najpiękniejszym tego słowa znaczeniu. Występując w wielu spektaklach teatralnych, koncertując z recitalami i udzielając się w produkcjach telewizyjnych potwierdza swoją artystyczną wszechstronność. Od dziecka jest przyzwyczajona do tego, że wyzwania należy pokonywać, zamiast poddawać się im – dziś sama pomaga innym w radzeniu sobie z przeciwnościami. Jako ambasadorka wyjątkowego programu „Dźwięki Marzeń” pomaga uwierzyć w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jej ścieżka zawodowa nieustannie lawiruje pomiędzy muzyką a aktorstwem, wygląda jednak na to, że Olga Bończyk potrafi te dwie dziedziny połączyć w idealną całość.

x

Natasha Pavluchenko

Natasha Pavluchenko

Natasha Pavluchenko jest ilustratorką oraz designerką. Ukończyła Institute of Modern Knowledge w Mińsku. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród dla projektantów mody, m.in. CPD Dusseldorf, Russian Silhouette, New Look Design, zdobywczynią polskiego „Oskara Mody New Look”. Jest jedną z najbardziej docenianych projektantek mody w Polsce. Projektuje 2 kolekcje rocznie, ma na swoim koncie pokazy w takich krajach jak Polska, Rosja, Niemcy, Hiszpania. Ubiera znane postacie polskiej sceny, polityki, czy businessu. Swoje atelier i showroom, w którym można podziwiać jej kreacje, prowadzi w Bielsku-Białej oraz w Warszawie.

x

Agnieszka Pala-Jasikowska

Agnieszka Pala-Jasikowska

Agnieszka Pala-Jasikowska jedną nogą jest w Katowicach, drugą w Hiszpanii. Łączy pracę, macierzyństwo oraz nieustannie się rozwija. Jest odpowiedzialna za sukces hiszpańskiej marki TOUS w Polsce, której nadała zupełnie nowe oblicze i pozyskała dla niej grono wiernych Klientek. Rozwój firmy pod jej skrzydłami doprowadził do wejścia TOUS’a na rynek wschodni, m.in. w Czechach, gdzie w najbliższym czasie będą otwierane kolejne sklepy tej ekskluzywnej marki.

x

Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz

Urodziła się w Gorlicach (woj. małopolskie) i jest kobietą, która każdego dnia swojego życia zdobywa szczyty. Wspinanie się na wyżyny spełnienia zawodowego rozpoczynała jako modelka, Miss Polonia, następnie wcieliła się w rolę rzecznika prasowego rządu. W kolejnych latach sprawdzała się jako producent telewizyjny. Jak na prawdziwią GentleWoman przystało świetnie odnajduje się również w świecie kulinariów – prowadziła własny program oraz wydała książki. Aż w końcu... natura zdobywcy doprowadziła ją na szczyty Korony Wulkanów Ziemi! W marcu tego roku zdobyła ten najwyższy - Ojos del Salado.
Ciągłe poszukiwanie nowych wyzwań, niesamowita wszechstronność połączona z wprost nieziemską urodą sprawiają, że jest niekończącą się inspiracją dla kobiet sukcesu.

x

Małgorzata Domagalik

Małgorzata Domagalik

Małgorzata Domagalik pochodzi z Wrocławia. Jest uznaną dziennikarką, publicystką i pisarką. Sprawne posługiwanie się słowem sprawia, że doskonale odnajduje się w świecie męskich rozmów. Tworzy swój własny życiowy scenariusz, w którym gra główną rolę i który układa tak, aby czuć się w niej naprawdę dobrze. Jest redaktor naczelną magazynu „Pani”. Przez lata stała się ikoną wielokrotnie honorowaną w wielu dziedzinach – otrzymała między innymi Nagrodę Wiktora za największą Osobowość Telewizyjną. Kryje w sobie moc prawdziwej GentleWoman, dzięki której z klasą stawia czoła nawet największym wyzwaniom.

x

Żaneta Stanisławska

Żaneta Stanisławska

Żaneta Stanisławka jest właścicielką ogólnopolskiej sieci szkół kosmetycznych Broadway Beauty, z siedzibą w Katowicach. Jest dyktatorką trendów w makijażu permanentnym, redaktorem naczelnym magazynu „FOREVER” oraz współorganizatorką międzynarodowej konferencji The World of Microblading w Amsterdamie.
Aktywnie uczestniczy w spotkaniach branżowych, gdzie często prowadzi wykłady i szkolenia. Na swoim koncie ma prowadzenie trzech firm – Broadway Beauty, NaNo Medic i So Beau, których prowadzenie pozwoliło jej zyskać doświadczenie związane z prowadzeniem biznesu.

x

Bogusława Choczyńska

Bogusława Choczyńska

Bogusława Choczyńska mieszka w Żywcu. Jest współwłaścicielką firmy „Eurofirany”, która jest liderem w branży wyposażenia wnętrz w Polsce a jednocześnie cały czas się rozwija. Jej innowacyjne podejście do wnętrz i otwarcie się firmy na współpracę z projektantami pokroju Evy Minge czy Pierre Cardin jest imponujące. „Eurofirany” z sukcesem podbijają zagraniczne rynki, mimo, że ich potęga była budowana właściwie od zera. Bogusława Choczyńska angażuje się również w pomoc innym – to dzięki niej Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żywcu-Moszczanicy został wyposażony w halę gimnastyczną oraz dodatkowe klasy.

x

Alicja Napiórkowska

Alicja Napiórkowska

Alicja Napiórkowska, pochodząca z Sosnowca stylistka, ubranie traktuje jako sposób na wyrażenie siebie, ochronę, komfort oraz twórczość. Ukazuje innowacyjne podejście do mody, która ma służyć każdej kobiecie i stać się kolejnym elementem estetycznym w jej życiu.
Prowadzi autorski cykl w programie „Dzień Dobry TVN”. Tworzy stylizacje do kampanii modowych, reklamowych i filmowych oraz stylizuje sesje do magazynów.
Kreuje wizerunek gwiazd w Polsce i zagranicą, odpowiada za prowadzących, jury oraz uczestników topowych programów telewizyjnych, twory stylizacje do kampanii modowych, kostiumy do produkcji reklamowych oraz filmowych, stylizuje sesje modowe dla magazynów.

x

Maja Sablewska

Maja Sablewska

Maja Sablewska urodziła się w Sosnowcu. Jest pomysłodawczynią projektów modowych oraz profesjonalnym doradcą wizerunkowym. Jej program “Sablewskiej sposób na modę” udowodnił, że stylista to ktoś więcej niż osoba, która podpowie nam co ubrać – to lekarz duszy i ciała. Dzięki pasji, którą wkłada w swoją pracę, innowacyjności, z którą podchodzi do każdego projektu – jest wzorem i inspiracją dla innych kobiet.

x

Beata Kos-Kudła

Beata Kos-Kudła

Beata Kos-Kudła – zasiada w zarządzie Centrum Medycznego BM Quality Med w Gliwicach, jest kierownikiem Kliniki Endokrynologii w Katowicach oraz Katedry Patofizjologiii Endokrynologii w Zabrzu. Swoją wiedzę medyczną i holistyczne podejście do zdrowia poszerzała na licznych stażach zagranicznych, m.in. w Harvard Medical School w USA czy Uppsala Univeristy Hospital w Szwecji.
Beata Kos-Kudła swoją codzienną aktywność zawodową łączy z członkostwem w wielu zarządach, m.in. Zarządzie Głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.
Jest także redaktorem naczelnym „Polish Journal of Endocrinology” oraz współpracuje z prestiżowym amerykańskim czasopismem „The Journal of Endocrinology & Metabolism”. Zajmuje się również działalnością szkoleniowo-wychowawczą oraz kształceniem podyplomowym lekarzy organizując liczne sympozja i zjazdy.
Mając za cel kompleksowe leczenie i wykorzystanie zdobytej wiedzy, założyła Klinikę, która świadczy profesjonalne usługi medyczne.

x

Marieta Żukowska

Marieta Żukowska

Marieta Żukowska pochodzi z Żywca. Jest jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. W życiu łączy z powodzeniem wiele ról – zarówno tych na deskach teatru, jak i w życiu prywatnym, a na wszystkich tych płaszczyznach spotykają ją wyzwania. Uznawana jest za ikonę stylu – uwielbia i docenia polskich projektantów. Jest bardzo utalentowaną aktorką – gra zarówno w teatrze jak i w filmie, ale sama nie jest w stanie wybrać, co daje jej większą radość. Bez zająknięcia można powiedzieć o niej, że jest prawdziwą kobietą sukcesu, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, do których dołączyła właśnie „Perła GentleWoman".

x

Kinga Korta

Kinga Korta

Kinga Korta pochodzi z Krakowa. Od najmłodszych lat realizuje swój american dream. Karierę rozpoczęła jako modelka, następnie postanowiła spróbować swoich sił jako businesswoman – otworzyła sieć kwiaciarni oraz firmę zajmującą się projektowaniem kompozycji kwiatowych dla zamożnych klientów, hoteli oraz firm. Niemały wkład wniosła także w projektowanie wnętrz hotelu Regent w Warszawie, odsłaniając swoją artystyczną duszę.
Kinga była także właścicielką sklepu z ekskluzywną biżuterią, którą sama projektowała oraz występowała w roli modelki w sesjach zdjęciowych swoich kolekcji.
Na polu zawodowym lubi zmiany – dziś wprowadza na rynek nową markę.

x

Video